Стандартний вигляд числа

03.02.2017 19:26

Тема уроку.  Стандартний вигляд числа

Мета уроку: ознайомити учнів з записом чисел у стандартному вигляді і виконанням дій над числами записаними в стандартному вигляді; пояснити термін «стандартний вигляд числа», «порядок числа»;

розвивати обчислювальні навички, логічне мислення,пам’ять, увагу;

виховувати самостійність, наполегливість

Учні повинні знати:

•         що таке стандартний  вигляд числа;

•         що таке значуща частина числа;

•          що таке порядок числа;

•         як виконувати дії над числами, записаними в стандартному вигляді.

Учні повинні уміти:

•       записувати числа у стандартному вигляді;

•      визначати порядок чисел;

•       виконувати дії над числами, записаними у стандартному вигляді;

•       розв'язувати прикладні задачі.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

Обладнання: опорний конспект, презентація до уроку, презентація «Числа «велетні» та  числа «ліліпути»», листок  контролю

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

I.                  Організаційний момент.

 

 

 

 

II.               Перевірка домашнього завдання

    

1.     Завдання №…. читаємо,  №…. написати на дошці, №….. звірити відповіді.

2.     Знання формул перевіряю завданням «Встановити відповідність»:

 

 

 

III.           Актуалізація опорних знань

1.     Усний рахунок:

 

 

 

 

2.Усний рахунок ( заповнення таблиці, яку будемо використовувати на уроці при записуванні чисел у стандартному вигляді)

 

 

 

Створення проблемної ситуації .

 

 

 

Запишіть число маси Землі  на листок контролю.

Діти , чи швидко ви записали ці числа, чи виникли якісь проблеми? Дійсно при записі цих чисел ми можемо легко помилитися.

Тому такі числа зручно записувати у стандартному вигляді.

Отже тема уроку: Стандартний вигляд числа

 

 

 

 

 

IV.           Пояснення нового матеріалу.

1.     В науці і техніці зустрічаються як дуже великі, так і дуже малі позитивні числа. Наприклад, великим числом виражається обсяг землі , а малим - діаметр молекули води. У звичайному вигляді великі і малі числа незручно читати і записувати, незручно виконувати над ними які-небудь дії. У такому випадку корисним виявляється представлення числа у вигляді  а • 10n, де п - ціле число.

 

2.     Ввести поняття стандартного вигляду числа.

 

 

 

 

 

 

 

 

Фізкультхвилинка.

Учениці  класу представляють презентацію «Числа «велетні» та числа «ліліпути»» (випереджальне домашнє завдання)

 

 

V.               Формування вмінь і навичок

 

Завдання 1. Запишіть число без показника степеня( для пояснення матеріалу використовую  відео урок) .

- На екрані:

а)  2,03 · = 2,03 ·100000 =20300;

б)  4,05 · = 4,05· 0,01 = 0,0405;

- на дошці:

в) 3,17 · =3,17 ·10000 = 31700;

г) 1,2 ·  = 1,2 ·0,001 = 0,0012.

 

Завдання 2. Запишіть у стандартному вигляді числа.

 На екрані:

а) 27000 = 2,7 · ;

б) 0,0049 = 4,9 · ;

на дошці :

в) 365000 = 3,65 · ;

г) 0,007 = 7 · .

д) 0,351 = 3,51 ·  (пробне ЗНО - 2014)

Давайте повернемося до чисел, що виражають масу Землі та масу атома водню і запишемо їх у стандартному  вигляді .

 

Завдання 3. Виконайте обчислення і результати запишіть у стандартному вигляді.

На екрані:

а) (2,5 · ) · (4 · ) = 2,5·4· · = 10· =1· ;

 

б) = 0,4· =4· ;

 

на дошці:

в)(4· )·(3,2· )= 12,8· =1,28· ;

 

 

г) = 0,8· =8· .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VI.           Підсумок уроку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

VII.        Домашнє завдання